Centrum Zbůch
Vyhledávání
CENTRUM POBYTOVÝCH
A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
ZBŮCH
CENTRUM POBYTOVÝCH
<br />A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
<br />ZBŮCH
CENTRUM POBYTOVÝCH
A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
ZBŮCH
CENTRUM POBYTOVÝCH
<br />A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
<br />ZBŮCH

Plavba na Slapy (2018)

Plavba na Slapy (2018)

V sobotu 8. 9. jsme s uživateli CHB Plzeň uskutečnili, dle plánu a přání uživatelů, jednodenní výlet, plavbu lodí na Slapy.

Do Prahy jsme jeli vlakem, uživatelé tak měli možnost procvičit a zopakovat si jednotlivé úkony, které k tomu patří – zakoupení jízdenky, použití průkazu ZTP/P, nástup, výstup, orientace na nádraží – nástupiště, odjezdy vlaků, slušné chování na veřejnosti apod.

V Praze, k přesunu na Rašínovo nábřeží, odkud jsme odplouvali, jsme použili metro. Vystoupili jsme ve stanici Karlovo náměstí a pěšky došli k Vltavě. Loď na Slapy vyplouvala v 8:30, plavba trvala 4 hodiny, na Slapy jsme připluli v 12:30.

Pluli jsme historickým parníkem Vltava, který byl roku 2013 vyhlášen kulturní památkou a byl to opravdu nevšední zážitek. Během plavby uživatelé sledovali nádhernou okolní přírodu. Velice příjemný a pro uživatele i poučný byl výklad průvodce, který nám celou plavbu zpříjemnil poutavým povídáním o historii lodi, upozornil na zajímavosti na trase, vysvětlil princip plavebních komor, i technické údaje o lodi. Uživatelé měli možnost se občerstvit.

Ve Slapech jsme se naobědvali, prohlédli si okolí a vyrazili k domovu. Po domluvě s uživateli jsme jeli do Prahy autobusem, vystoupili v blízkosti Smíchovského nádraží a nastoupili do vlaku. Spokojeni a plní příjemných dojmů a zážitků jsme dojeli do Plzně. Akce se vydařila a proběhla bez problémů.