Centrum Zbůch
Vyhledávání
CENTRUM POBYTOVÝCH
A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
ZBŮCH
CENTRUM POBYTOVÝCH
<br />A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
<br />ZBŮCH
CENTRUM POBYTOVÝCH
A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
ZBŮCH
CENTRUM POBYTOVÝCH
<br />A TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
<br />ZBŮCH

Rekreačně-rehabilitační zařízení

Rehabilitačně-rekreační středisko Sazamov je umístěno v obci Hradiště okres Domažlice. Nachází se pod zříceninou hradu Netřeb, v přírodní rezervaci. Původní budovy byly vystavěny začátkem našeho století farářem Matyášem Sazamou. Tento farář působil v kostelích v Bavorsku a toto místo je po něm pojmenováno. Pozemek je u kaple sv. Petra. Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch koupil zařízení v roce 1971, rekonstrukce a výstavba nových pavilonů byla ukončena v roce 1996. Celková kapacita zařízení je 40 míst. Areál se nachází v příznivých klimatických podmínkách a jedná se o jedno z ekologicky nejčistších míst v Západních Čechách.

Fotografie areálu a zařízení naleznete v galerii.

Ubytování je ve třech pavilonech, v každém pavilonu je kuchyňka , sociální zařízení, společenská místnost, tři třílůžkové pokoje a jeden dvoulůžkový pokoj se sociálním zařízením. Všechny přístupy jsou bezbariérové a pohyb v areálu je vhodný i pro imobilní návštěvníky.

Stravování

je možné realizovat buď v jednotlivých pavilonech, nebo v centrální kuchyni, u které je veliká společenská místnost. Jídla je možné si nechávat dovážet z obce. V obci je obchod a pohostinství.

Pobyt

Pro rehabilitačně-rekreační činnost je možné využít hřiště, tělocvičnu, společenskou místnost a ostatní prostory areálu, kde jsou umístěny houpačky, skluzavky, pískoviště, prolézačky, altánky atd.

Výlety

Z rehabilitačně-rekreačního zařízení je možné zaměřit výlety na oblasti Chodska s Českým lesem, Železnorudska a Šumavy. Vzdálenost na nejbližší hraniční přechod do Spolkové republiky Německo je 15 km a proto jsou možné výlety i tam. Zde je možné navštívit přírodní parky a malá městečka v příhraničí.

Rehabilitačně-rekreační zařízení Sazamov slouží pro pobyty handicapovaných dětí a mládeže, umístěných v různých zařízeních sociální péče, dětských domovech a dalších nestátních organizacích, které se zabývají péčí o postižené jedince. Dále se ve středisku uskutečňují různá školení pro pracovníky resortu zdravotnictví, sociální péče a školství.