Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch

29. 10
2018

Nabídka volného pracovního místa

Přijmeme do pracovního poměru všeobecnou sestru (muže i ženu). Nabízíme: zázemí stabilní organizace poskytující sociální služby příjemné pracovní prostředí výkon specializované činnosti podporu dalšího vzdělávání a...

Další informace

Volnočasové aktivity

Hudební ateliér

Hudební ateliér nabízí volnočasové aktivity a terapeutické přístupy zaměřené na poslech hudby, zpěv a hru na hudební nástroje. Zájemci zde mají možnost nalézt uvolnění a relaxaci při poslechu hudby a zároveň zde také mohou rozvíjet své hudební dovednosti. Mohou si osvojit základy hudební teorie, ale i samotnou hru na perkusní či melodické nástroje. Dále pak mají příležitost za odborné podpory, pracovat na přípravě hudebních vystoupení a jejich následné prezentaci.

Sportovní aktivity

Sportovní aktivity zajišťuje oddíl TJ zdravotně postižených HALMA Zbůch, který je tělovýchovnou jednotou sdruženou v České federaci SPASTIC HANDICAP. Naše TJ byla založena v roce 1993 a počet členů v roce 2013 je 215.
Provozované sporty v naší tělovýchovné Jednotě můžeme rozdělit na dvě hlavní skupiny:

1. sporty paralympijské – atletika, boccia, cyklistika, lukostřelba
2. sporty doplňkové – vodní turistika, lyžování, kuželky, závěsný kuželník, florbal, obratnost, turistika

Během roku se účastníme pravidelně zhruba 30 akcí ve všech zmiňovaných sportovních odvětvích po celé republice. Členy tělovýchovné jednoty jsou i sportovci, kteří nejsou uživateli sociálních služeb Centra a tím dochází k úzkému propojení s komunitou mimo zařízení sociálních služeb.